5 برند برتر ماشین لباسشویی درب از بالا 2020

ماشین لباسشویی درب از بالا

5 برند برتر ماشین لباسشویی درب از بالا در سال 2020 انتخاب شد. برتری فناوری بکار رفته در این لباسشویی ها باعث شده تا به عنوان بهترین برندهای لباسشویی 2020 انتخاب شوند.

ماشین لباسشویی از دستگاه های مهم است که در سبد لوازم خانگی قرار دارد. تهیه لباسشویی در جهیزیه هر خانمی جزو واجبات است و اگر هر وسیله تهیه نشود باید لباسشویی تهیه شود. ماشین لباسشویی چون با ظاهر انسان رابطه مستقیم دارد به همین جهت ابتدای هر زندگی به دنبال بهترین لباسشویی می گردیم.

انواع ماشین لباسشویی

لباسشویی روند پیشرفت را خیلی به سرعت طی کرد به طوریکه در حال حاضر لباس را درون دستگاه قرار می دهیم و دیگر نیازی به پهن کردن و خشک کردن ندارد. لباسشویی به دسته های مختلفی تقسیم می شود. ما ابتدا تقسیم بندی لباسشویی را به طور کلی نام می بریم.

 1. لباسشویی درب از جلو
 2. لباسشویی درب از بالا

انواع لباسشویی درب از جلو

لباسشویی درب از جلو یک دستگاه مربعی شکل است که دربی در جلوی آن وجود دارد. دیگی درون آن قرار دارد که دارای منافذی برای خروج آب و کف دارد. لباسشویی درب از جلو به دلیل حرکت دورانی که دارد باید سنگین باشد به همین جهت درون لباسشویی علاوه بر موتور و سایر قطعات از سرب نیز برای سنگین کردن آن استفاده می کنند. فلسفه تولید ماشین لباسشویی از اول تولید بر مبنای شستشوی اتوماتیک و آب گیری طراحی شده است. موترو برخی از آنها دایرکت درایو و برخی دیگر به صورت تسمه ای است. یعنی موتور با دیگ با تسمه متصل می شود. در حالت دایرکت درایو که در بازار به گیربکسی معروف است، اتصال بدون تسمه و بطور مستقیم است. برنامه های موجود در لباسشویی نیز باعث تغییر مدلها و قیمت لباسشویی می شود.

انواع لباسشویی درب از بالا

لباسشویی درب از بالا 3 نوع است. نوع اول لباسشویی نیمه اتوماتیک است. این دستگاه از دو مخزن تشکیل شده که یکی وظیفه شستن و دیگری برای خشک کردن است. درصد خشک کردن در این قبیل لباسشویی ها تا 50 درصد است به همین جهت نیاز به پهن کردن روی طناب دارد. به این لباسشویی ها لباسشویی دوقلو می گویند. عملیات آبگیری و تخلیه اتوماتیک است.

بهترین لباسشویی دوقلو

بهترین لباسشویی دوقلو

نوع دوم لباسشویی تک مخزنه است که فقط لباس را می شوید و عمل آبگیری با دست انجام می گیرد. در این دستگاه عملیات شستشو به صورت اتوماتیک اما آبگیری به صورت دستی است. یعنی باید با چروندن لباس آب لباس را گرفت. این دسته از لباسشویی ها را لباسشویی سطلی می گویند. اغلب غرب به اتافق آنها دارای اوزان کم هستند. معمولا از 3 کیلو دارد تا 5 کیلوگرم.

لباسشویی سطلی

لباسشویی سطلی

نوع سوم ماشین لباسشویی درب از بالا است که تمام اتوماتیک است. یعنی از مرحله ریختن لباس درون دستگاه تا برداشت به صورت اتوماتیک انجام می گیرد. برتری که لباسشویی درب از بالا اتوماتیک دارد این است که لباس را کاملا خشک می کند و نیازی به پهن کردن ندارد. پیشرفته ترین لباسشویی های جهان به لباسشویی درب از بالا اختصاص دارد چون اروپا و کشورهای جهان اولی از لباسشویی درب از بالا استفاده می کنند تا لباسشویی درب از جلو.

قیمت ماشین لباسشویی درب از بالا

قیمت امروز ماشین لباسشویی درب از بالا

برترین برندهای ماشین لباسشویی درب از بالا

ماشین لباسشویی باید دارای قطعات و فناوری جدید باشد تا شما را راضی کند. برترین برندهایی که در سال 2020 به عنوان برترین ماشین لباسشویی درب از بالا انتخاب شده اند عبارتند از:

 1. شارپ
 2. پاکشوما
 3. سامسونگ
 4. بوش
 5. ویرپول
 6. وست پوینت

برندهایی که نام برده شده توانسته اند امتیازات مصرف کنندگان نهایی را در اواخر 2019 کسب کنند. از بین 5 برند برتر فوق مارک شارپ بیشترین تنوع را در بین انواع برندها دارد. شارپ بیش از 80 مدل ماشین لباسشویی درب از بالا دارد که همگی گرید A+++ اروپا را دارند.

انواع ماشین لباسشویی درب از بالا

انواع ماشین لباسشویی درب از بالا

آیا همه برندها در ایران وجود دارند؟

ایرانی از جمله بازارهایی است که درون آن نمی توان هر برندی را پیدا کرد. متاسفانه برندهای معروف چند صباحی وارد بازار ایران می شوند و به دلیل عدم مطابقت بازار ایران با بازار جهانی و خدمات دهی بسیار ضعیف از ایران می روند. خدمات پس از فروش یکی از ایتمهای مهم در انتخاب برند برتر است اما در ایران اصلا توجه ای به این موضوع نمی شود و خدمات و گارانتی را فقط هزینه می دانند. تنها برندهایی که فعلا در ایران حضور دارند و دارای خدمات استانداردی هستند عبارتند از:

 • شارپ
 • ویرپول
 • بوش
 • پاکشوما

این 3 برند در ایران حضور دارند و دارای خدمات مرکزی حرفه ای هستند. اقتصاد ایران به دلیل نوساناتی که براساس ضوابط نانوشته دادر نمی توان اقتصاد خوبی برای حضور شرکتهای حرفه ای باشد. شارپ و ویرپول هم با مبارزه با این قضیه توانسته اند در بازار ایران بمانند. در بین شرکتهای ایرانی نیز باید به شرکت پاکشوما اشاره کرد که یک تولیدکننده حرفه ای لباسشویی است.

ارتباط با ما

اطلاعات تماس شارپ

 

5٫0
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 0 (0 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید